Умови отримання

Право на отримання кредиту мають: 

· сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно, та їх неповнолітні діти 

· сім’я в якій чоловік або дружина є вченим віком до 40 років включно, який має науковий ступінь доктора наук за умови, що вік іншого з подружжя не перевищує 35 років включно, та їх неповнолітні діти

· неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину) 

· одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно, або вчені віком до 40 років включно, що мають науковий ступінь доктора наук та їх неповнолітні діти

За умови, що: 

· молода сім’я (чоловік та дружина), одинокий молодий громадянин перебуває на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов або у кожного з членів молодої сім’ї, одинокого молодого громадянина відсутнє у власності житло (крім житлової нерухомості, що розташована на території, що входить до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, який затверджується Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року № 1364, або кожний з членів сім’ї володіє на праві власності житловою площею, що не перевищує 13,65 квадратного метра (крім житлової нерухомості, що розташована на території, що входить до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, який затверджується Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року № 1364).

Термін повернення кредиту - до 20 років. 

Розрахунок розміру кредиту здійснюється з урахуванням нормативної площі (52,5 кв. метрів на одинокого громадянина України чи сім’ю з двох осіб та 21 кв. метрів — на  кожного наступного члена сім’ї) та найменшого показника договірної або граничної вартості житла, що придбавається (нормативна вартість).

Гранична вартість 1 кв. метра загальної площі житла для міст - обласних центрів, міст обласного значення із чисельністю населення понад 300 тис. осіб і населених пунктів, які розташовані в районах, прилеглих до меж міст - обласних центрів, не може перевищувати опосередковану вартість, яка визначається Мінрегіоном відповідно до Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затвердженого наказом Держбуду від 27 вересня 2005 р. № 174, збільшену в 1,75 раза; інших населених пунктів - у 1,5 раза.

У разі перевищення нормативної площі або нормативної вартості позичальник сплачує вартість понаднормативної площі житла за рахунок власних коштів. 

Відсоткова ставка за користування кредитом складає 7 відсотків річних.

Обов’язковою умовою отримання кредиту є платоспроможність кандидата, яка передбачає, що за умови сплати щомісячного платежу в рахунок погашення кредиту з урахуванням відсотків залишок середньомісячного доходу молодої сім’ї, одинокого молодого громадянина не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум, визначений законодавством на відповідний період, з розрахунку на кожного працюючого члена сім’ї.