Житлові програми мають бути модернізовані та отримати необхідне фінансування з держбюджету

Державні житлові програми, зокрема, пільгового кредитування молоді та доступного житла, що реалізується за механізмом 30 на 70, мають бути модернізовані та отримати необхідне фінансування з державного бюджету. Про це йшла мова 23 лютого під час засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України (КБУ).

Перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний під час свого виступу звернув увагу на необхідність проведення модернізації Фонду «Держмолодьжитла», як державної фінансової установи, а також державних житлових програм, які на сьогодні реалізуються безпосередньо Держмолодьжитлом.

Сергій Комнатний зазначив, що одним з кроків підвищення ефективності житлових програм міг би стати перегляд застарілих норм, через що на практиці виникають проблеми з реалізацією житлових програм.

«Сьогодні застарілою вимогою є необхідність перебування на квартирному обліку молодої сім‘ї, яка хоче скористатись житловою програмою. Молодь в Україні є досить активною, мобільною, а відомості про те, чи має той чи інший громадянин у власності житлову нерухомість досить просто взяти з відповідного державного реєстру. Відмова від умови перебування на квартобліку, зокрема, дозволить вирішити питання щодо можливості участі у програми молоді, яка є переселеною з території проведення антитерористичної операції», - сказав Сергій Комнатний.

Також перший заступник голови правління Держмолодьжитла звернув увагу на те, що при розрахунку розміру кредиту необхідно враховувати опосередковану вартість спорудження житла, яка реально є досить далекою від вартості на ринку. Як наслідок, виникають ситуації, коли для сплати першого внеску за пільговим кредитом, потрібно сплатити майже 50 % від вартості квартири.

У свою чергу, члени Ради директорів КБУ наголосили на економічній доцільності подальшої реалізації в Україні державних житлових програм.

В ході засідання Ради директорів КБУ було прийняте рішення підготувати звернення Конфедерації до Кабінету Міністрів України щодо необхідності відновлення фінансування державних житлових програм.