Забезпечення молоді житлом – один з головних пріоритетів державної молодіжної політики

Забезпечення молоді житлом – один з головних пріоритетів реалізації державної молодіжної політики, які мають бути закріплені в Державній цільовій соціальній програмі "Молодь України" на 2016-2020 роки. На цьому наголошували учасники Всеукраїнського форуму "Інновації та реформи молодіжної політики", який відбувся 4 грудня за ініціативи Міністерства молоді та спорту України разом із системою ООН в Україні.

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов під час виступу на форумі зазначив, що державна політика у молодіжній сфері має сконцентруватися на актуальних потребах молодого покоління. Це, зокрема, питання зайнятості та житла для молоді. Також Ігор Жданов зазначив, що Мінмолодьспорт ставитиме питання про відновлення фінансування молодіжних житлових програм, які реалізує Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

На важливості вирішення житлового питання молоді наголосила Тетяна Костюченко, менеджер проектів організації «GfK Ukraine», що у 2015 році провела дослідження «Молодь України – 2015», на замовлення Мінмолодьспорту за підтримки системи ООН в Україні, зокрема, Фонду народонаселення ООН, Програми розвитку ООН та Дитячого фонду ООН.

За словами Тетяни Костюченко, відповідно результатам дослідження «Молодь України – 2015» в Україні 46% молоді вважає, що сприяння забезпеченню молоді житлом має бути пріоритетним напрямком державної молодіжної політики. Більш пріоритетним питанням на думку молоді є лише сприяння зайнятості та самозайнятості молоді (так вважає 49% молоді).

Також, за словами Тетяни Костюченко, 67% молодих громадян України, які ще не мають власного житла, вказують на те, що не мають перспективи придбання його у найближчі 5 років придбати власне житло.

Заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Іван Парух, який також взяв участь у заході, зазначив, що позитивно вплинути на вирішення житлового питання молоді може Державна цільова соціальна програма "Молодь України" на 2016-2020 роки", розроблена Міністерством молоді та спорту.

«Запропонована до затвердження Урядом Програма передбачає концентрацію зусиль на шести пріоритетах, одним з яких є створення умов для забезпечення молоді житлом. Виконання цієї Програми дасть змогу ефективно виконувати державні та регіональні програми з метою забезпечення молоді житлом, насамперед осіб з особливими потребами, молодих сімей, що мають у своєму складі учасників бойових дій, інвалідів війни, а також молодих сімей, один із членів якої пропав безвісти, чи віддав життя на захист Батьківщини», - зазначив Іван Парух.