Державні житлові програми повинні отримати відповідне фінансування з Державного бюджету України

Державні житлові програми повинні отримати відповідне фінансування за рахунок Державного бюджету України. Про це йшла мова під час організованої Будівельною палатою України презентації конкурсних проектів житлових будинків цільової програми «Доступне житло», що відбулася 16 вересня в рамках виставки «Будівництво та Архітектура».

Зокрема, Президент Будівельної палати, Герой України, Петро Шилюк, відкриваючи захід наголосив на надзвичайній актуальності питання реалізації в Україні державних програм забезпечення населення житлом. На думку Президента Будівельної палати, програми доступного житла мають не тільки соціальне, а і важливе економічне значення для держави.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський під час події висловив переконання, що держава має докладати зусиль, щоби громадяни мали змогу придбати якісне, доступне житло.

«Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства плідно співпрацює з Будівельною палатою України та буде вносити пропозиції, щоб в наступному році в Державному бюджеті були закладені кошти на реалізацію програм забезпечення громадян доступним житлом», - зазначив Дмитро Андриєвський.

В.о. голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний під події наголосив, що від державних житлових програм, таких як пільгове кредитування молоді та «Доступне житло», отримують зиск всі учасники процесу: і громадяни, які купують доступне для них житло, і будівельні організації, і вся економіка в цілому і, зрештою, держава.

Сергій Комнатний під час виступу, зокрема, зазначив: «Держмолодьжитло, за сприяння Мінрегіону, підготувало пропозиції щодо необхідності фінансування зазначених програм з державного бюджету у 2016 році. За розрахунками, враховуючи обмеженість фінансування державного бюджету, мінімальна потреба у фінансуванні кожної з зазначених програм - 1 мільярд гривень. Такий обсяг фінансового ресурсу з державного бюджету дозволить вирішити житлове питання понад 10 тисяч сімей, які дійсно потребують підтримки держави у придбанні житла».

«Я вважаю, що реалізація проектів з будівництва доступного жита, зокрема і тих що презентуються сьогодні, матиме більшу ефективність та результат, коли вони матимуть підтримку з боку держави. Така підтримка може бути надана, зокрема, і при реалізації державних житлових програм», - сказав Сергій Комнатний.